1 Eylül 2018, Cumartesi

11:00 - 12:00
Yoga Atölyesi

Güzel bir ada sabahına yoga ile başlamak isterseniz, bu atölye tam size göre!

Eğitmen: Işık Gür
Süre: 1 saat

13:00 - 15:00
Yetişkinler için Doğaçlama Atölyesi

““Evet” demeyi tercih edenler ve “Hayır” demeyi tercih edenler vardır. “Evet” diyenler sahip oldukları serüvenlerle, “Hayır” diyenlerse kazandıkları güvenle ödüllendirilirler. Etrafımızda “Hayır” demeyi tercih edenlerin sayısı, “Evet”i tercih edenlerden çok daha fazla olmasına rağmen, bir tip diğer tip gibi davranmayı öğrenebilir. Keith Johnstone, İmpro (1981)”

Tiyatronun, oyun kavramından yola çıkılarak deneyimlendiği doğaçlama tiyatro
atölyesinde katılımcılar eğlenceli bir süreçle bireysel yaratıcılıklarını ekip içerisinde ifade etme imkânı bulurlar. Oyun esnasında yazılı bir metnin güvenli sınırlarından söz etmek mümkün olmadığından, güvenebileceğiniz yegâne şey takım arkadaşlarınızdır. Onları can kulağıyla dinleyip yaratılan şeye katkı sağlayacak donelerle karşılık vermelisiniz. Özgüven ve farkındalık, takım bilinci ve
bireysel yaratıcılık, dinleme ve söyleme, izleme ve eyleme geçme. Doğaçlama herkesin söyleyecek bir şeyleri olduğunu görmek için çok iyi bir fırsattır.
Atölye sürecinde anda karar alma, zihin-beden dengesi, hataları avantaja çevirme, ezber bozma ve yeniliklere açık olma, yaratıcı olma geriliminden kurtularak yaratıcılığa imkan verme ve düşünmeden birlikte yaratım üzerine çalışmalar yapılacaktır.

Eğitmenler:Koray Tarhan
Süre: 2 saat
Yaş: 17+ Yaş

16:00 - 18:00
İşaret Dili Atölyesi - Anlatan Eller

İletişim ilk 'merhaba' ile başlar!
Haydi hep beraber Türk İşaret Dili'ne 'merhaba' diyelim, işitme engelli - sağır toplumu tanıyalım, Türk İşaret Dili'nde temel iletişim işaretlerini öğrenelim.

Ellerimizi ve beden dilimizi çokça kullanacağımız atölyemize 'merhaba' demeden geçmeyin. 🙂

Eğitmenler: Pelin Baykan - Anlatan Eller
Süre: 1 saat
Yaş: 9+ Yaş

2 Eylül 2018, Pazar

11:00 - 13:00
Kolektif Sanat Atölyesi

Yaratıcı dans eşşizdir. Yaratıcı dansta kişi kendisiyle ilgilenir. Yaratıcı dansta “ doğru “ ve “ yanlış” yoktur. Öğrenilmesi gereken bir rutin yoktur. Duygu ve düşüncelerimizin tamamını ifade etmek için kelimelerin tek başına yeterli olmadığını biliyoruz. Çok eski zamanlardan beri sanat, kelimeler ile söyleyemediklerimizi ifade etmede bize yardımcı olmuştur. Sanat ve yaratıcı hareket atölyesinde resim,dans multidisipliner olarak kullanılacaktır.

Bu çalışmanın içeriği beden farkındalığını sağlamak , beden ve zihin arasında köprü oluşturarak koordinasyonu arttırarak,   etkin biçimde kişilerarası iletişim kurmayı hedeflemektedir. Sanat yaratıcı hareket atölyesi spontatine ve yaratcılığımızla kendi özgün dansımızı yaratmaya ve yeteneklerimizi keşfetmemize yarar.

Yaratıcı dans eşşizdir. Yaratıcı dansta kişi kendisiyle ilgilenir. Yaratıcı dansta “ doğru “ ve “ yanlış” yoktur. Öğrenilmesi gereken bir rutin yoktur. Grup halinde yapılacak çalışma bireysel farklılıklarımızı görmemizi , bütünlük içinde özgün olabilmeyi öğrenmemizi sağlar. Kişileri kollektif akılla birlikte üretmeye, sanat ve yaratcı hareketi kullanarak kollektif biçimde hareket edebilmeyi böylece katılımcıların kendilerini farklı yollardan keşfetmesine yönelik bir yolculuğa davet eder.

Eğitmen: Nilüfer Esin Berberoğlu
Süre: 2 saat

14:00 - 15:00
Empati Atölyesi

Açıklama gelecek

Eğitmen: Cem Arslan
Süre: 1 saat

15:00 - 16:00
Japon Yeşil Çay Tadım Atölyesi

"Çocuklarımız Empati Atölyelerinde eğlenirken bir çay içmek ister misiniz?"
Yeşil çay son yıllarda özellikle sağlık açısından tercih edilmekte. Atölyemizde Japon yeşil çayının doğuşu ve kendine has özellikleri hakkında konuşacağız. Japon yeşil çayının ağızda bıraktığı 'umami' tadını gelin birlikte deneyimleyelim.

Eğitmen: Nesrin İşcan, Dila Yener
Süre: 1 saat